آقای بـــــــــــــــــــــــــــوش!

 

آقای بوش! از شما متشكرم 06.gif


پائولو كوئيلو


من از رئيس جمهوري آمريكا تشكر مي كنم كه خطرات ناشي از صدام را براي جهان روشن كرد زيرادرغيراين صورت بسياري از ما احتمالا فراموش می كرديم كه صدام سلاح شيميائي عليه ملت خود، عليه كردها و عليه ملت ايران به كار برده است.
آقاي بوش! اما من نمی خواستم صرفاً براي اين امر از شما تشكر كنم. شما (بوش) در دو ماه اول سال جاري ميلادی مسائل ديگری را نيز برای جهان روشن كرديد.
من ميل دارم از شما تشكر كنم كه به همه جهان نشان داديد كه ملت تركيه و مجلس اين كشور را حتي نمي توان با 26 ميليارد دلار آمريكايي خريد.
من همچنين از اينكه تصميمات شما عمق شكاف موجود بين تصميمات حاكمان و خواسته های ملت را به جهان نشان داد، تشكر مي كنم.
متشكريم كه شما برای ما روشن كرديد "خوسه ماريا اسنار" نخست وزير اسپانيا و "توني بلر" نخست وزير انگليس كمترين ارزشی برای انتخاب کنندگان خود قائل نيستند.
اسنار مخالفت 90 درصد از مردم اسپانيا با جنگ عليه عراق را ناديده می گيرد و بلر نيز نسبت به بزرگترين تظاهراتی كه طی 30 سال گذشته در انگليس برپا شد، بی تفاوتی از خود نشان داد.
تشكر كه شما، بلر را متقاعد كرديد كه با گزارشی كه رونويس دزدی شده از كار ده سال قديمی يك دانشجو بود، وارد مجلس انگليس شده و اين گزارش را به عنوان سندی از سوی سرويس اطلاعاتی اين كشور ارائه دهد.
تشكر از شما كه به پاول وزير امور خارجه آمريكا اجازه داديد كه عكسهايی را به شورای امنيت سازمان ملل ارائه دهد كه يك هفته بعد از سوی بليكس رئيس بازرسان خلع سلاح در عراق به طور علنی مورد بحث و انتقاد قرار گيرد.
تشكر از شما كه سبب شده ايد، وزير امور خارجه فرانسه با سخنرانی ضد جنگ خود در اجلاس شورای امنيت سازمان ملل با كف و دست زدن های ممتد حضار مواجه شود.
چنين استقبالی از يك سخنرانی در تاريخ شورای امنيت، صرفاَ در زمان سخنرانی ?نلسون ماندلا? رئيس جمهوری سابق آفريقای جنوبی سابقه داشته است.
شما با تمام تلاش خود برای انجام يك جنگ، باعث شديد تا ملل عرب كه معمولا از وحدت نظری برخوردار نيستند در اجلاس قاهره برای اولين بار با هماهنگی و وحدت، با دخالت نظامی عليه عراق مخالفت كردند.
شما (بوش) باعث شديد كه ميليون ها انسان در پنج قاره زمين در مبارزه برای يك ايده وحدت كنند هر چند كه اين ايده، ايده شما نبود.
من تشكر می كنم كه شما (بوش) جزو ما نيستيد و ما را جدی نگرفتيد. اما شما می بايست بدانيد كه ما سخنان و كلمات شما را هرگز فراموش نخواهيم كرد.
 

* متن فوق كه در قالب نامه ای از سوی نويسنده مشهور برزيلی به رئيس جمهوری آمريكا نوشته شده در شماره روز جمعه روزنامه آلماني ?فرانكفورتر آلگماينه سايتونگ? درج شده بود.

/ 2 نظر / 5 بازدید
لیلا

بابا چقد تشکر ميکنی؟؟......منم خدمت بزرگی کردم..حالا وايستا!!! بزار از بند آزاد بشم ..ميگم به همتون

monammi

سلام.من بلاخره يه کارت درستو حسابی گرفتم.در ضمن خيلی وبت خوب شده.شيک شده.